Hogyan vásároljon vitamint, táplálékkiegészítőt kutyáknak?

A kutyáknak szánt étrend-kiegészítők és vitaminok vény nélkül kaphatók, és mind a kutya egészségének javítására, mind pedig megelőzésként használhatók. Az embereknek szánt termékekhez hasonlóan kategorizálják őket aszerint, hogy mire szánják őket.


• Dia, szerkesztő, Árukereső.hu

• Olvasási idő: 6 perc

Az étrend-kiegészítők típusai

A táplálékkiegészítők, vitaminok és ásványi anyagok támogathatják a kezelést, és kiválóan alkalmasak a megelőzésre, de csak akkor, ha a megfelelő terméket a megfelelő időben kínálja. A kiegyensúlyozott táplálkozás azonban mindig a kutya jó egészségének és fittségének alapja.

Az ízületek védelmére

Ízületi betegségek esetén, a porcok megfelelő táplálására és a gyulladás csökkentésére. Az állatorvossal való konzultációt követően, megelőzésképpen is adhatja őket a kutyájának.

  • Nagytestű fajták kölyökkutyái, idősebb kutyák és sportos kutyák számára
  • A megelőző ízületi kezelés 2 évente véd az ízületi gyulladás és az osteoarthritis ellen
  • Műtét vagy sérülés után

Számos fajta kapható a kínálatban, amelyek aktív összetevőikben különböznek egymástól.

Aktív összetevők
A chondroprotektánsok olyan aktív és sportoló kutyák számára alkalmasak, amelyeknél nagyobb az ízületi gyulladás kialakulásának kockázata. Hosszú távú használat után is hatásosak, de a hatás a kezelés befejezése után még több hónapig fennáll.
A glükozamin-szulfát támogatja a porcok kollagénképződését, ami rugalmasan tartja azt.
A kondroitin-szulfát gyulladáscsökkentő hatású, és megköti a vizet a porcban, így fenntartva annak rugalmasságát.
A kollagén a porcok, inak és csontok természetes összetevője. A kollagént tartalmazó készítmények pótolják azt az ízületi rendszerben.

A szőrzethez

A szép szőrzet összefügg az egészséges bőrrel és az állat általános egészségével. Amikor a kutya szőrzete tompa, törékeny, száraz és hámló, az annak a jele, hogy valami nincs rendben.

Kezdje az állatorvosnál tett látogatással, hogy kizárja a súlyosabb betegségeket, például a rühességet.

  • Hatékony formula biotinnal, tengeri algával és omega-3 és 6 telítetlen zsírsavakkal
  • A lazac-, len- vagy esti primrózsaolaj segít a viszketésen, a korpásodáson és a sebgyógyuláson
  • A K-, H-vitamin (biotin) és a B-vitamin-komplex fontos a szőrzet és a bőr számára

A jó emésztésért

Az emésztési problémákat a gyomor irritációja okozza a helytelen táplálkozás vagy a stressz miatt. Leggyakrabban székrekedésben, hasmenésben vagy hányásban nyilvánulnak meg.

  • A rostok segíthetnek a székrekedésen
  • A probiotikumok helyreállítják a bél mikroflóráját hasmenés esetén
  • Amennyiben kutyája nem szeret autóban utazni, szerezzen neki hányinger elleni tablettát
  • Amennyiben nem 100%-ig biztos abban, hogy milyen gyógyszert válasszon, ne egyedül vágjon bele a kezelésbe, hanem keressen fel egy állatorvost, aki segít a választásban

A szív védelmére
Alkalmas nagytestű kutyák, idősebb kutyák vagy túlsúlyos kutyák számára, emellett segítenek más problémák megelőzésében is.

  • Különleges összetételű olajok, amelyek ellazítják az ereket és segítik a szívet
  • Csökkentik a "rossz" koleszterinszintet
  • Elősegítik az anyagcserét és a vérkeringést

Az idegrendszer számára
Hasznos, ha kutyája költözés, hosszabb utazás vagy más stresszt okozó élmény előtt áll.

  • Segítenek megnyugtatni a kutyát
  • Kutyaferomonokon vagy gyógynövényeken alapuló termékek
  • A CBD-tartalmú kenderolaj nem pszichoaktív, kiválóan alkalmas mentális problémák kezelésére, az immunitás fokozására és a rohamok elfojtására

Az anyagcsere támogatására
Támogatja a májat, a veséket és az emésztőrendszert. A piacon a speciális anyagcsere-támogató termékek széles választéka kapható, ezért a választáskor pontosan tudnia kell, hogy a kutya milyen anyagcserezavarban szenved.

  • A veseműködést támogató étrend-kiegészítők a vese- és húgyúti homok lerakódása ellen megelőző jelleggel hatnak, de gyulladásos betegségek esetén is alkalmasak
  • A májkiegészítők epeképző hatásúak és elősegítik a májsejtek regenerálódását
  • Diétás étrend-kiegészítők cukorbetegségben szenvedő kutyák számára

Mi az anyagcsere?
Az anyagcsere magában foglalja a szervezetben végbemenő összes anyagcsere-átalakulást, amelynek során vagy a szervezet megfelelő működéséhez szükséges anyagok képződnek, vagy éppen ellenkezőleg, olyan anyagok bomlanak le, amelyek jelenléte káros a szervezetre.

Mindkét esetben előfordulhat, hogy a rosszul működő folyamatok öröklődés, alapbetegség vagy rossz életmód miatt következnek be. Ezekben az esetekben az állatorvosnak kell elvégeznie a megfelelő kezelést, amelyet megfelelő étrend-kiegészítőkkel lehet támogatni.

Az egészséges fogakért és ínyért

Segít megelőzni a lepedék és a fogkő kialakulását, az ínygyulladást és a rossz leheletet.

  • Amennyiben kutyájának sok fogköve van, az állatorvos eltávolítja azt
  • A fogászati kezelések megelőző jellegűek és mechanikusan távolítják el a lepedéket
  • Az Ascophyllum nodosum nevű tengeri moszattal készült por csökkenti a lepedéket és a fogkövet

Fokozott aktivitás esetén

Aki nagyon aktív kutyát tart otthon, annak érdemes az immunrendszer és a mozgásszervek preventív támogatására koncentrálni étrend-kiegészítőkkel.

  • Aminosavak, vitaminok, omega-3 és omega-6 telítetlen zsírsavak és probiotikumok keverékét tartalmazzák
  • Támogatják a teljesítményt és felgyorsítják a regenerálódást
  • Testmozgás, sport és betegség utáni felépülés esetén is


Immunvédelemre
Az immunrendszert nagymértékben befolyásolja a bélflóra állapota. A bélbaktériumok egyensúlyát leggyakrabban a nem megfelelő táplálkozás, az állat pszichológiai kényelmetlensége vagy az antibiotikumok alkalmazása zavarja meg.

  • A probiotikus kiegészítők helyreállítják a bélrendszer elveszett egyensúlyát
  • A C-vitamin, a D-vitamin és a B-vitamin komplex alkalmas a betegség utáni legyengült immunitás kezelésére
  • Az echinacea és a máriatövis tartalmú gyógynövénykészítmények támogatják az immunitást és pozitív hatással vannak a májra

Húgyutak, vesék védelme

  • A vesék támogatására krónikus veseelégtelenség esetén
  • Feloldja a húgyköveket és megelőző hatású
  • Az olyan gyógynövények, mint a nyírfalevél, a csalán, az aranyvessző és a zsurló jótékony hatással vannak a húgyutakra

Hasznos tanácsok

Mielőtt beadja kutyájának
Mielőtt vitaminokat vagy étrend-kiegészítőket adna kutyája étrendjéhez, konzultáljon állatorvosával, hogy elkerülje a felesleges egészségügyi problémák kialakulását.
Az állatorvos ismeri kedvence kórtörténetét, tudja, hogy mivel kezelték, illetve milyen jelenlegi problémái vannak, és nem utolsósorban jól ismeri az ellenjavallatokat.
Beadás előtt mindig olvassa el alaposan a betegtájékoztatót, és kövesse a készítmény adagolását, hacsak az állatorvos más utasítást nem ad.

Egyes kutyák válogatósabbak, és nehéz lehet rávenni őket, hogy megegyék a tablettát vagy a port. Ebben az esetben az ízesített készítmények, amelyek ízletesek és a kutya számára könnyen elfogadhatóak, egyszerűbben alkalmazhatóak lesznek.

Állag

Folyékony - a szirupokat és cseppeket keverje a kutya eledelébe, ideális esetben tasakban, vagy hagyja, hogy a szárazeledelben felszívódjon. Soha ne csepegtessen folyékony készítményeket vízbe. A kutya általában nem issza meg az összes vizet a tálból, mielőtt friss vízzel pótolná, így nem tudná nyomon követni, hogy a csepegtetett vízből mennyit fogyasztott el.

Tabletta - a tablettát a kutya szájába kell tenni, meg kell dönteni a fejét, és várni, hogy lenyelje, közben lassan simogatni a nyakát. Ha ez nem áll ellentétben az ajánlott használattal, akkor a lenyelés után néhány perccel adjon neki jutalomfalatot vagy némi ételt, hogy megakadályozza, hogy kihányja a tablettát.

A tabletták száma
Vásárolhat kisebb kiszerelésben legfeljebb 60 tablettát vagy akár 90 tablettát is, ha már kipróbálta a készítményt, akkor mindenképpen érdemes a nagy kiszerelést megvásárolni.

Gél és paszta - a gél és paszta formájú készítményeket gyakran ízesítik és illatosítják, hogy a kutyák számára ízletesek legyenek. A kutyák könnyedén elfogyaszthatják őket önmagukban, táplálék nélkül.

Por - egyszerűen keverje az ételbe és tálalja. Néhány kutyát nem lehet ilyen könnyen megtéveszteni, és visszautasítja az ételt, amikor ismeretlen szagot érez.

A használat időtartama
Mielőtt kiválasztja a terméket, legyen tisztában azzal, hogy miért és mennyi időre szeretné a terméket kutyája számára beszerezni.
Gondolja át, hogy csak megelőző intézkedésként akarja használni, vagy a kezelés részeként kell beadnia.
Ez az információ segít eldönteni, hogy rövid távú, de intenzív kezelésre, vagy hosszú távú, esetleg egész életen át tartó használatra szánt termékre van-e szüksége.
A kiegészítők, vitaminok és ásványi anyagok kiválasztásakor vegye figyelembe a kutya méretét, korát, korszakát és élethelyzetét. Egyes termékek kölyökkutyáknak és idős kutyáknak egyaránt alkalmasak, mások viszont csak bizonyos kutyafajták számára, hasonlóan az eledelhez.

Allergiák
Amennyiben allergiás kutyája van, figyeljen oda a termék összetevőire és mellékhatásaira.
Az első alkalom után figyelmesen ellenőrizze kutyáját. Figyelje meg a viselkedését és reakcióit, amennyiben hirtelen elkezd intenzíven vakarózni, nehezen nyel vagy nem megfelelően viselkedik, azonnal forduljon állatorvoshoz. Lehet, hogy az egyik összetevőre allergiás.

BARF-kiegészítők
Amennyiben nyers táplálékkal eteti a kutyáját, előfordulhat, hogy speciális kiegészítőket és vitaminokat is kell választania, hogy helyettesítse az étrend természetes változatosságát.
A BARF étrend alapja általában a haszonállatokból származó hús, amely nem tartalmaz minden olyan vitamint és ásványi anyagot, amelyre a kutyának szüksége van a megfelelő testműködéshez.
A BARF esetében célszerű kiegészíteni ásványi anyagokkal, omega 3 és 6 telítetlen zsírsavakkal, probiotikumokkal a hasznos bélbaktériumok és ballasztanyagok pótlására.

Gyakori kérdések

A kutya (súlya 3,20 kg) időnként sántít a hátsó lábával, az állatorvos nem talált bajt. Nagyon élénk, vegyek neki még valamit az ízületeire?
A kutyámnak, egy bohém terriernek csontgyulladása van. Tiszta kalciumot és vitaminokat kellene kapnia. Milyen étrend-kiegészítő lenne a legjobb számára?
Melyek a leggyakoribb ízületi betegségek a kutyáknál?