Hogyan vásároljon hajkefét, fésűt?

Míg bizonyos fésűk a nedves haj átfésülésére, igazítására valók, a kefe a formázásra alkalmas, illetve a vastag hajszerkezet alapos átfésülésére.

Nem mindig könnyű eldönteni, mikor melyik a legalkalmasabb. Minden hajtípusnak másra van szüksége. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy milyen kritériumok a legfontosabbak a kefe vagy fésű kiválasztásakor.


• Dia, szerkesztő, Árukereső.hu

• Olvasási idő: 6 perc

Típusok

Fésű

A hajfésű különösen hasznos a nedves haj kifésülésére.

  • A hosszú és vastag hajú emberek értékelni fogják az erős és ritkás fogazatú fésűt
  • A gyengébb és vastagabb fogakkal rendelkező fésű viszont alkalmasabb a rövid hajú emberek számára
  • Többnyire műanyagból készül

> Hajfésűk

Hajkefe

Rengeteg kefe létezik, amelyek anyagukban vagy a sörtékben különböznek egymástól. Különösen a hosszú vagy félhosszú hajú emberek értékelik.

  • Hajformázásra alkalmas
  • Lapos, ívelt vagy kerek alak
  • A természetes sörtékkel ellátott fa kefe népszerű

A fodrászok azt tanácsolják, hogy ne vásároljunk kemény anyagból készült sörtékkel ellátott kefét. Ezek a sörték ezután károsíthatják a hajszerkezetet és megtéphetik azt. Ráadásul magának a fejbőrnek sem tesznek jót.

> Hajkefék

A haj és a sörték típusa

Vékonyszálú és egyenes haj
Amennyiben finom és vékonyszálú haja van, akkor értékelni fogja a puhább sörtékkel rendelkező kefét. Akinek hosszabb a haja, mosás után mindig használjon vastagabb fogazatú kefét. Általános szabály, hogy minél hosszabb a haj, annál nagyobb átmérőjűnek kell lennie a kefének. Rövid haj esetén használjon gyengébb fogazatú és kisebb fogközzel rendelkező fésűt. A hajat a kívánt stílusba formázhatja egy körkefével és hajszárítóal, hogy nagyobb volument kapjon.

Sűrű haj
Ebben az esetben mindenképpen értékelni fog egy olyan kefét, amelynek kissé keményebb sörtéi vannak, és nem túl vastag. Egy kerek hajkefe is megfelelő. Egy lapos kefével viszont átfésülheti haját szárítás közben, vagy formázhatja a haját.

Hullámos és göndör haj
Egy elektromos ionizáló kefe, amely egyesíti a sima vasaló és a kefe funkcióit, mindenképpen megér egy próbát. Kerámiasörtékkel rendelkezik, amelyek nem égetik meg a fejbőrt, ugyanakkor megakadályozzák a haj és a fejbőr kiszáradását. Akkor is értékelni fogja az elektromos keféket, amikor egyenesre akarja vasalni a haját.

Rövid haj
A rövid hajat néha ugyanolyan nehéz ápolni, mint a hosszú hajat, különösen, ha dús hatást szeretne elérni. Használjon fából készült hajkefét vagy kerámia kefét, amelynek finoman ívelt felülete lyukakkal, úgynevezett alagutakkal rendelkezik, ez jobb formát ad a hajának. A finom és rövid hajat egy vastag fogazású tépőfésűvel is lehet fésülni, ez jó volument ad a hajnak.

  • A sörték típusai

Vaddisznósörték
Ezek a sörték természetesek, és fésülés után sem száll tőle a haj. Mivel sűrűek és puhák, finom vagy mesterségesen meghosszabbított hajra is alkalmasak. Azonban a gyermekek haján is használhatja őket. Nem irritálják a fejbőrt, és mégis kellemesen masszírozzák azt.

Műanyag sörték
Általában rugalmasak, de erősek és szilárdak. A fodrászok műanyag sörtékkel ellátott fésűt használnak a haj simítására, kibontására vagy alapos kifésülésére. Az utóbbi években nagyon népszerűvé váltak a vastag sörtékkel és homorú ívvel rendelkező műanyag kefék, amelyek fésülködés közben egyáltalán nem húzzák a hajat.

Porcupine
Így nevezik azokat a sörtéket, amelyeket műanyagból vagy nejlonból és vaddisznósörtéből alakítottak ki, és amelyek a sündisznóra hasonlítanak. Mind a műanyag, mind a vaddisznósörték előnyeit hordozzák, ezek kombinációját jelentik. Sűrű és finom hajra egyaránt alkalmasak.

Fa fésűk
A fa kefék vagy fésűk gyengéden kibontják a hajat, és masszírozzák a fejbőrt is.

Nylon sörték
Kíméletesek a hajhoz és a bőrhöz egyaránt. Természetes fényt adnak a hajnak, és megakadályozzák a statikus hajhullást. Ezekkel a sörtékkel könnyebb a hajat fésülködés után formázni is.

Egyéb paraméterek

Az ecsetek és fésűk nemek szerint is kiválaszthatók. Ez a kritérium azonban nem játszik annyira fontos szerepet, mint a fent említettek:

Női hajkefe - számos különböző típus áll rendelkezésre a sokféle hajtípusra
Babahajkefe - érzékeny fejbőrre, vastag és puha sörtékkel rendelkezik.
Férfi hajkefe - a férfiak fésűt és kefét is használhatnak; a legtöbben azonban értékelni fognak egy kis kézi fésűt, amely egyben divatos kiegészítő is.
Uniszex kefe - nem számít, hogy férfi vagy nő, vagy hogy milyen a hajad, a kefe kétségtelenül megfelel a célnak.

Alak és szín
Maga a kefe formája is nagyon fontos, és szerves szerepet játszik a hajformázásban:

Kerek kefe - jó a haj volumenének növelésére; a hajvégek könnyen hullámosíthatók; minél rövidebb a haj, annál kisebb a kefe átmérője.
Lapos kefe - hajszárításhoz használják a haj könnyű volumenéért vagy a haj kisimításához; hajbontáshoz is használható.
Detangle, tangle, tangle teezer - olyan típusú kefék, amelyeket a haj gyengéd kibogozására használnak.


Anyag
Magának a kefének a teste is különböző anyagokból készül. A fából készült hajkefe nagyon népszerű, de készülhet műanyagból, sőt kerámiából vagy bambuszból is. Ebben az esetben minden azon múlik, hogy személy szerint mi felel meg Önnek a legjobban.

Karbantartás

Mint szinte minden, a fésű is rendszeres karbantartást igényel. Ez elsősorban abból áll, hogy eltávolítja a keféről a hajszálakat. Rendszeresen mosni és fertőtleníteni is kell. Végül, de nem utolsósorban ne feledje, hogy igyekezzen csak a saját fésűjét vagy hajkeféjét használni. Amennyiben követi ezeket az egyszerű elveket, a haja egészségesebb lesz, és nem fog annyira zsírosodni.

Hajszárítás
Hajmosás után mindig fújja át a hajtöveket.

Törölközővel enyhén szárítsa meg a haját, különösen a fejbőrt.
Alkalmazzon hővédő terméket, amely megvédi a haját a meleg levegőtől.
Óvatosan fésülje át a haját, először a végeket, majd a hajtövektől kezdve.
Használjon közben körkefét, az alsó hajszálaktól a felső hajszálakig (a felső hajréteget tűzze félre). Másik lehetőségként úgy szárítsa meg a haját, hogy a fejét előre hajtja, és a haját fújja lefelé (a tarkójától a feje tetejéig), ez nagy volument fog adni hajának.

Gyakori kérdések

Milyen gyakran cseréljem a hajkefémet?
Hogyan kell ápolni a vaddisznósörtét?
Olvastam, hogy a kefét szódabikarbónával is lehet mosni, ez igaz?